Dne 1.5. 2009 od devíti hodin ráno bylo v Psí škole SUPERPES v Lysé nad Labem rušno. Konala se zde výstava voříšků a psů bez rodokmenu. Sešlo se celkem 55 psů, z toho se představilo 9 pejsků z místního útulku. Ti byli označeni mašličkami, a kdo hledal psího kamaráda, měl možnost si hned nějakého vybrat.

Na úvod voříškiády nám zatancovala teprve devítiletá Kája Šonská se svým voříškem Minim dogdancingovou sestavu na písničku Včelí medvídci a sklidila velký potlesk. Poté už začalo posuzování krásy. Porota, která se skládala z paní Čápové, ošetřovatelky psů v útulku v Lysé, paní veterinářky MUDr. Michaely Oravské, psí kadeřnice Romany Hanouskové a starosty města Lysé nad Labem Mgr. Jiřího Havelky, posuzovala velmi přísně, leč doufejme, že spravedlivě. Pro porotu nebylo vůbec lehké vítěze vybírat, protože každý pejsek je jedinečný a u voříšků to platí zvlášť.

 Po posouzení první kategorie, která byla nejpočetnější (22 malých voříšků), nám členové psí školy předvedli společný country tanec a podle bouřlivého potlesku bylo znát, že se všem líbil. Aby ne, když se nám představil německý ovčák, voříšek, bernardýn, drsnosrstý jezevčík a border kolie!

Po dogdancingu následovalo posuzování dalších kategorií, majitelé předváděli, co jejich miláčkové umí, protože současně s výstavou krásy probíhala soutěž o Psa šikulu, Nejupravenějšího psa a diváci hlasovali pro Nejsympatičtějšího psa výstavy. Především u doplňkové soutěže o Psa šikulu zazářil pan Vaverka, který přijel do Lysé až z Vysočiny a předvedl nám nevídané kousky se svou fenkou Kessy. Fenka aportovala párek, vajíčko, mobil, tancovala, sbírala drobné mince do klobouku a ukázala celou řadu dalších triků.

Než se rozhodčí usnesli na pořadí pejsků, předvedla nám Romana Hanousková mladší se svou fenkou voříška Marlenkou (po které byla celá výstava pojmenována) dogfrisbee freestyleovou sestavu a ostatní členové psí školy předvedli další psí sport – agility.

A jak to vše dopadlo? Hlavní rozhodčí, pan starosta Jiří Havelka, vybral z dvanácti finalistů voříška nejvoříškovatějšího, a to Haryka Ludmily Hamplové z Milovic. Vítězné dvojici předal pohár a Marlenčin dort, o který celou dobu všichni bojovali. Cenu diváků – Psa sympaťáka získala fenka pražského krysaříka Isina Terezky Vetešníkové. Nejupravenější byla Sára Veroniky Janovské a Šikulou se stala fenka Kessy pana Vaverky.

Hlavním sponzorem byla firma Almika, dárkové tašky pro každého věnovala firma Candy a mezi další sponzory patřil časopis Psí kusy, obchod Pinocchio, Salon SUPERPES a Psí škola SUPERPES a veterina Čelákovice. Výdělek z této akce ve výši 4000 Kč byl věnován útulku v Lysé nad Labem. Rádi bychom jménem Psí školy SUPERPES poděkovali všem, kteří pomáhali při organizaci, všem kteří dobrovolně vodili pejsky z útulku a po celou dobu se o ně starali a nakonec panu starostovi, který svou přítomností dal najevo, že Lysá nad Labem je město, které podporuje podobné charitativní akce a není lhostejné k osudu zatoulaných pejsků.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...

Výsledky

Voříšek malý

1. Místo: Lada Peříková + Merlin

2. Místo: Ludmila Hamplová + Haryk

3. Místo: Pavlína Courtonová + Fionka

Voříšek velký

1. Místo: Psí útulek Lysá n.L. + Bety

2. Místo: Lucie Točeková + Noe

3. Místo: Drahoslava Paštyková + Andulka

Pes bez PP malý

1. Místo: Radim Hladík + Erny (bulteriér)

2. Místo: Veronika Burešová + Deny (malý knírač)

3. Místo: Simona Jandová + Čiky (bišonek)

Pes bez PP velký

1. Místo: Iva Baráková + Brita (německý ovčák)

2. Místo: Psí útulek Lysá n.L. + pes (labrador)

3. Místo: Lada Peříková + Falco (vipet)

Pes Sympaťák: Terezka Vetešníková + Isina

Nejupravenější pes : Veronika Janovská + Sára

Pes šikula : pan Vaverka + Kessy

Absolutní vítěz výstavy : Ludmila Hamplová + Haryk