V pátek jsem se vydala na závody v dogfrisbee. Konaly se v Tovačově, což je asi 30 minut jízdy autem od Olomouce. Po náročné cestě jsem se s Crazynkou a Marlenkou konečně dostala na malý cvičák, který sousedil s velkým fotbalovým stadionem. Děsivou noc jsme ve stanu naštěstí přežily a v sobotu nás čekal dogfrisbee seminář v Olomouci pod vedením Američana Bryana Lamky.

Já jsem se zúčastnila semináře pouze jako divák, proto jsem tedy nemohla řešit konkrétní problémy s mými psy. Přesto jsem se, mimo jiné, naučila nové hody a dozvěděla se pár vychytávek, jak tvořit freestyle sestavu. Po skončení semináře jsme se přesunuly zpět do Tovačova a s dalšími dogfrisbee lidmi jsme seděli u ohně dlouho do noci a těšili se na nedělní závod. V neděli to konečně propuklo. Po nesnázích, které jsem zažila díky tomu, že jsem Marlence zapomněla očkovací průkaz, jsme se konečně dostali na start.

V prvním kole minidistance jsem s Marlenkou naházela pouhých 7,5 bodu, protože Marlenka si často na disk nepočká a skáče příliš brzy. Moje hody, které dosahují vzdálenosti kolem 20 yardů, skvělému umístění také příliš neprospěly. V druhém kole jsme ale získaly už 12,5 bodu, takže naše celkové umístění směřovali na 21. místo z 35 soutěžících. S Crazy jsem v minidistance byla úspěšnější, získaly jsme celkově 25,5 bodu, což stačilo na celkové 13. místo!

Poté jsem soutěžila ve freestyle, což je královská disciplína. Zúčastnila jsem se jen s Marlenkou. Startovaly jsme v kategorii Starters (začátečníci) a výsledek mě mile překvapil. Po prvním kole, do kterého se započítávalo i první kolo minidistance, jsme se umístily na šestém místě (ale hodnocení pouze freestyle by nás vyneslo na třetí místo!). Poté jsme freestyle zopakovaly a skončily jsme na pátém místě (z 13)!

Celý víkend se mi moc líbil. Jediné co bych vytkla, byl pozdní konec závodů (končil okolo osmé hodiny večer) a špatně vybavená kantýna. Jinak jsem ale byla moc spokojená a doufám, že budu mít v dogfrisbee další úspěchy.