Dne 22.5.2010 bylo v Psí škole SUPERPES opět již od ranních hodin rušno. Přijelo 100 závodních týmů z celé republiky, aby poměřili své síly s ostatními pejskaři v závodech agility.

Psí sport zvaný agility vypadá na první pohled jako velká zábava, což také je, ale pokud chce psovod se svým psem absolvovat parkur, složený z překážek různého druhu – tunel, slalom, kladina atp. bez chyb a v povoleném čase, musí systematicky a pravidelně trénovat. Samozřejmostí je důvěrný vztah se svým psem a zajištění jeho kvalitního života. Součástí závodu byl již tradičně pohár o nejlepšího německého ovčáka, který vyhrála domácí Dita Frydrychová s Elfií a Bull Cup o nejlepší plemeno typu bull. Tato plemena se snažíme vyzdvihnout a ukázat veřejnosti, protože lidé mají často špatné či nepřesné informace o povaze těchto psů. Při správném přístupu jsou to ryze psí sportovci a milovníci své rodiny i ostatních lidí.

Během dne se na závody přišlo podívat mnoho návštěvníků, především kolařů a výletníků. Po krásné podívané na psí sportovce se mohli občerstvit v naší kvalitní kantýně a pokračovat v procházce po okolí Lysé. Náš závod byl podpořen finanční dotací od Městského úřadu v Lysé nad Labem, a tak jsme mohli závodníkům poskytnout opravdu dobré zázemí s ovocným barem zdarma, poskytli jsme kvalitní ozvučení a elektronickou časomíru a vítěze jsme obdarovali krásnými poháry.

Naše Psí škola chystá mnoho dalších akcí pro pejskaře i širokou veřejnost. Věříme, že tím přispíváme k dobrému jménu našeho města a poskytujeme mnohým smysluplné vyžití. Výsledky a fotky najdete na adrese www.superpes.cz. Děkujeme sponzorům: město Lysá nad Labem, Tenesco, Květiny Romantic, SPC-NET grafické studio Marcela Nováková, paní veterinářce Michaele Oravské a dalším. Děkujeme také účastníkům a divákům, kteří přispěli na městský útulek, vybralo se 2000Kč! Za Psí školu Superpes Romana Hanousková, www.superpes.cz.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...