Příprava psa na stříhání

Aneb jak ano a jak ne…

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Špatně vykoupaný a nevyčesaný pudl

Do salonu jste se objednali na kompletní úpravu srsti. My Vám pejska vykoupeme, ostříháme a ošetříme vše potřebné. Vy zkontrolujte, zda pejsek nemá parazity a pokud si nejste úplně jisti, oznamte nám to. Prosíme i o sdělení zdravotních problému Vašeho psa.

Jak ale postupovat, pokud si domluvíte, že si pejska sami doma vykoupete a rozčešete a my doděláme zbytek?

Ačkoliv se pojem „VYKOUPAT PSA“ jeví  jako jednoduchý úkon, skutečnost je jiná:
  • Před koupelí je potřeba psa řádně rozčesat (to znamená, že mu od kůže po celé délce chlupu projíždí hřeben bez zadrhnutí a to po celém těle). Nerozčesatelné dredy je potřeba před koupelí vystříhat, nebo rozčesat. Pokud psa koupete se zplstnatělou srstí, plsti se ještě více utáhnou.
  • Potom jde pejsek do vany. Vždy je potřeba šamponovat dvakrát, používat výhradně veterinární šampon určený pro typ srsti, kterou má Váš pes. Po druhém šamponování VŽDY požíváme kondicionér, který vydatně pomáhá při regeneraci  poškozených chlupů a s následným rozčesáváním. Před sušením srsti fénem, vytřeme celého psa ručníkem. Současně s fénováním psa češeme a natahujeme srst. Hlavně u pudlíků a bišonků je nutné mít srst skutečně pečlivě nataženou, jinak stříhání nemůže být nikdy kvalitně provedeno. Srst musí být naprosto suchá. Takto připravíte psa den před stříháním, pokud Vám to okolnosti dovolí, ideální je vykoupat psa v den návštěvy salonu.
  • Pes by se neměl cestou do salonu ušpinit. Pokud si při venčení umaže nohy, majitel by měl po venčení opět psa na nohách umýt. Pokud je objednán BEZ koupání a přijde s umazanýma nohama, musí střihačka psa opláchnout a vyfénovat, neboť střihání ušpiněného psa ničí nástroje.
    KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

    Použití vhodné kosmetiky, správné vyčesání a vysušení udělá divy 🙂

Jestliže jste se rozhodli připravit Vašeho psa na stříhání sami, jsme připraveni Vám vše vysvětlit a ukázat jak na to. Pokud přichází pejsek z domova špatně vykoupán a (ne)vyčesán (nejčastěji majitelé psa vykoupou bez použití kondicionéru a po osušení ručníkem ho nechají volně schnout), srst je kudrnatá a plná dredů. Takto připravený pes nikdy nebude kvalitně ostříhán. Úprava potrvá déle a cena za ostříhání bude vyšší.