Od roku 2013 se pejsci z Psí školy Superpes zúčastňují události Dny pro duševní zdraví v psychiatrické nemocnici Kosmonosy. Dělali jsme i přednášky pro klienty nemocnice, ačkoliv je jasně vidět, že největší pozornosti a oblibě se těší vystoupení našich psů. Kdo s námi pravidelně jezdí je Katka Grezlová se svým Bišonkem (havanským psíkem), za to jí patří velký dík.

Mnohokrát děkujeme paní Hladké, která nám poslala krásné poděkování, které si můžete přečíst níže. Tak zase za rok….

Dopis od paní Lilian Hladké:

[frame]

Dny pro duševní zdraví 2015 PN Kosmonosy
Tak už za chvilenku uvidíme pejsky!
Všichni jsme byli nedočkaví a místy i někdo nervózně poposedával na lavičce, jen aby mu něco neuniklo.
Konečně jsme se dočkali! Jako první se nám představili policisté z Liberce. Mohli jsme zde vidět zásah dobrmana na útočníka. O policistu jsme se trochu báli, ale měl ochranný rukáv, a tak se mu nic nemohlo stát. A jak na závěr policista vystřelil! Trochu v nás hrklo, ale nikdo nebyl zraněn. Nebojte se!
Jako další se nám představily psí sporty. Na to jsme se těšili všichni z oddělení asi nejvíc. Psí salon a psí škola Superpes z Lysé nad Labem nás nezklamali. Agility jsme pozorovali se zatajeným dechem, ale věděli jsme a hlavně věřili, že pejsek vše zvládne. Agility v nás vyvolalo pocit ohromení, že i tak maličcí tvorečkové jsou šikovní a je na nich vidět, jak je tato disciplína baví.
Další ukázka, podle mého názoru, měla největší ohlasy. Tancování s pejskem. Agility v nás trochu vyvolávalo pocity nervozity, kdy jsme se zatajeným dechem pozorovali, zda-li  pejsek vše zvládne. Ale tato ukázka v nás hned vyvolala úsměvy na tváři. Na pejskovi bylo vidět, jak moc ho to baví a jaké mají společné souznění s majitelkou. Ještě teď, když si na to vzpomenu, mám na tváři úsměv. Je neuvěřitelné, co všechno se dá tyto tvory naučit a ještě i oni z toho mají obrovskou radost.
Zapomněli jsme na všechno, bylo to moc příjemné a já vám všem za naši komunitu, za všechny z celého srdce děkuji. Opravdu ještě jednou děkujeme a doufáme, že se příští rok zase na Dnech pro duševní zdraví potkáme.
                                                                                                                             Psala Lilian Hladká
[/frame]