Vzdělávací seminář pro střihače 18.-21.11.2021

Srdečně vás zveme na jedinečnou akci určenou pro střihače a milovníky psů, kteří mají chuť se vzdělávat. Na semináři se seznámíte s úpravou tří různých plemen. Poslední den vyvrcholí přednáškou o manipulaci se psy pozitivní cestou.

Program: 

 

ČTVRTEK 18.11.

Pudl, moderní střih s Ditou Korcovou

Klikněte pro více info.

PÁTEK 19.11.

Anglický kokr s Veronikou Tobolkovou

Klikněte pro více info.

SOBOTA 20.11.

Trimování s Petrou Vyplelovou

Klikněte pro více info.

NEDĚLE 21.11.

Manipulace pozitivně s Radechou Spudilovou

Klikněte pro více info.

Seminář je čtyřdenní. Záleží na Vás, na které dny se přihlásíte. Můžete si vybrat, zda se zúčastníte jednoho, dvou, tří nebo čtyř dnů semináře.

Cena:

 • 1500 Kč jeden den semináře,
 • 3000 Kč dva dny semináře,
 • 4500 Kč tři dny semináře,
 • 5200 Kč čtyři dny semináře – zvýhodněná cena!

Přihlášení:

Přihlašovací formulář najdete ZDE. Ve formuláři si vyberete, který kurz Vás zajímá. Např. si vyberete kurz o pudlovi a o trimování, tyto kurzy zaškrtnete. Kolonka „počet psů“ znamená počet přihlašovaných lidí.

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám přijde mail s přesnou částkou k zaplacení a platebními údaji. Prosím o strpení, mail s přesnou částkou posílám ručně, neodesílá se automaticky.

POZOR: Na kurz MANIPULACE POZITIVNĚ je možné se hlásit jako divák (cena 1500 Kč) nebo jako účastník se psem. Cena za účastníka se psem je 2000 Kč. Pro účastníky se psem máme pouze 5 míst!! 

Rezervaci místa na semináři určuje platba připsána na účet pořadatele. Platba musí být připsána na účtu do 7 dnů od podání přihlášky, jinak ztrácíte jistotu rezervace místa a vaše místo je nabídnuto dalšímu zájemci v pořadí.

Pokud se, po uplynutí data 18.10.2021, semináře nemůžete zúčastnit, nevzniká vám právo na náhradu. Částku je možné převést na náhradníka, kterého si zajistí každý sám. Pokud seminář zruší pořadatel, bude vám vrácena platba v plné výši.

 

Kde:

Celá akce se uskuteční v nové, útulné klubovně Psí školy Superpes v Lysé nad Labem. Kde nás najdete?

Osvědčení:

Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování semináře. 

 

Novinky a aktuality najdete na FB události:

Občerstvení zdarma:

Po celou dobu semináře bude zajištěno občerstvení. 

Ubytování:

Můžete se ubytovat přímo v Psí škole Superpes. Nové čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Cena 350 Kč/lůžko/noc. Pes je zdarma. Zájemci o ubytování pište na dita.korcova@superpes.cz.

Podmínky účasti pro psy:

 • Pokud to není nezbytně nutné, prosím, nechte své pejsky doma. Celý den bude přednáška a na zabavení vašich pejsků nebude čas.
 • Očkovací průkaz s sebou! Každý pes musí být řádně očkován proti vzteklině.
 • Na svého psa si přineste přepravku, nebo klec. Pokud nemáte, tak alespoň pelíšek.
 • Psy musí být v prostorách klubovny na vodítku. Vedle cvičáku je prostorná louka na venčení.
 • Buďte k sobě vzájemně ohleduplní. Ne každý pes se rád přátelí s ostatními psy!
 • V celém areálu je povinnost uklízet po svém psovi. Sáčky na psí hovínka budou k dispozici. Nenechávejte své psy značkovat na zařízení klubovny.
 • Zajistěte si své psy, tak aby nerušili ostatní během přednášky/přednášek.

Kontakt:

Dita Korcová, tel.: 721 446 459, mail: dita.korcova@superpes.cz. Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se ptát. Můžete volat nebo psát.

PUDL – Moderní/Skandinávský střih s Ditou Korcovou

ČTVRTEK 18.11.

 

Něco o mě:

Jsem jeden z těch šťastlivců, kteří mají práci jako koníček a koníček jako práci. Už dlouhá léta pracuji v Salonu Superpes, který založila moje mamka, Romana Hanousková. A zároveň provozuji Psí školu Superpes společně s mamkou a sestrou Romčou Kuchařovou. 

Vlastním dva pudlíky, „trpaslici“ Pepinu (Extra Pepe Elita Triumphans, nar. 1.8.2011) a „střeďáka“ Tykiho (Bombastic Zazu Jump Jett Team, nar. 20.1.2018). Cvičím s nimi agility a nosework. Nepřestávám se vzdělávat v oblasti chování a výcviku psů. Pravidelně navštěvuji semináře významných českých i zahraničních trenérů zvířat, např.: František Šusta, Jean Donaldson, Gabby Harris, Ken Ramirez.

Stříhání psů se věnuji už od 12 ti let. Za tu dobu jsem se zúčastnila mnoha seminářů na úpravu různých plemen, ale stříhání pudlů jednoznačně vede. Ráda tvaruji pudly do výstavních střihů a občas neodolám a ostříhám své pudlíky do bláznivých střihů s ornamenty.

Úprava psů je velmi „barevné“ zaměstnání. Baví mě proměnit nevyčesanou borderku na psa s lesklou, vlající srstí. Baví mě jemná práce s bázlivým bišonkem, kterého se mi nakonec podaří ostříhat (někdy až na čtvrtý pokus). Baví mě tvarování jedinečné pudlí srsti.

Budu se na Vás, milovníky pudlů, velmi těšit!

Na co se můžete těšit Vy:

 • Nejprve bude přednáška o pudlovi. Zde se dozvíte o historii plemene, využití pudlů, soužití s pudly, jaké jsou střihy pudla, péče o srst pudla.
 • Poté bude ukázka stříhání. Předvedeme buď střih Moderní, nebo střih Skaninávský (teriérský).
 • Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování kurzu.
 • Každý účastník obdrží skripta s obsahem přednášky a popisem převáděných střihů.

Program:

9:00 – 11:00 Přednáška.

11:00 – 13:00 Ukázka stříhání a úpravy pudla.

13:00 – 14:30 Přestávka na oběd.

14:30 – cca 18:00 Ukázka stříhání a úpravy pudla.

Cena:

1500 Kč za osobu. 

Přihláška ZDE.

Co s sebou?

Hlavně sebe s hlavou otevřenou a něco na psaní.

Kontakt:

Dita Korcová, tel.: 721 446 459, mail: dita.korcova@superpes.cz. Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se ptát. Můžete volat nebo psát.

Ukázka mojí práce:

ANGLICKÝ KOKRŠPANĚL s Veronikou Tobolkovou

PÁTEK 19.11.

 

Něco o Verče:

Můj první pejsek mi do života přišel v r. 1999. Byla to zlatá fena anglického kokra bez průkazu původu, Sandy. S tou jsem začala běhat agility. V roce 2001 jsem si od svého nynějšího manžela pořídila svou první fenu angl. kokra s průkazem původu, Eimi z Petrovy pálenky. 

Na Eimi jsem udělala v roce 2003 svůj první vrh kokršpanělů. V roce 2006 jsem si po tragické ztrátě Sandy bez PP pořídila svou první fenu Manchester teriéra a zakladatelku mého chovu Manchesterů – Avalanche Dream Eimmi. Později jsem si po ní nechala její dceru Dream Come True z Vejriho hnízda, dále její vnučku Explosive Power z Vejriho hnízda. Nyní mám nejmladší Go on Gaya z Vejriho hnízda.

Do současné doby jsem odchovala 8 vrhů Manchesterských teriérů (první vrh přišel v roce 2008). Se všemi MT běhám, nebo jsem běhala agility. Mezi největší úspěch s MT patří asi vítěz Manchester Happeningu v r. 2016 s fenou Avalanche Dream Eimmi a obhajoba vítězství tohoto prestižního ocenění s její vnučkou Explosive Power z Vejriho v r. 2019.
Jinak samozřejmě máme mnoho výstavních ocenění, mnohokrát BOB , BIG, JBIG, všechny moje feny jsou Championky několika zemí.

V roce 2008 se začal psát můj příběh s chovem kokru trochu víc. Vdala jsem se za mého manžela, který chová kokry již 25 let. Od té doby jsme spolu vychovali několik úspěšných vrhů kokrů a máme za sebou mnoho výstavních úspěchů.
Úpravu psů jsem začínala již na střední škole jako koníček. Později jsem se zamilovala do kokrů a chtěla si své feny upravovat sama. Díky manželovi jsem dostala možnost učit se výstavní úpravu kokrů od špičkových chovatelů kokrů a groomerů tady v ČR. (Ivana Růžičková a Petr Studenik. ) Nyní upravuji všechna plemena. Mojí specializací je především výstavní úprava kokrů a některých teriérů.

Na co se můžete těšit:

 • Povídání o nástrojích na úpravu kokrů.
 • Specifika srsti kokrů.
 • Kosmetika vhodná pro kokří srst.
 • Jak správně vystavovat kokra (výstavní postoj, předvedení psa).
 • Úprava kokra do výstavního střihu.
 • Koupel kokra.
 • Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

Program:

9:00 – 10:30 Úvod o nástrojích, kosmetice, výstavách, atd.

10:30 – 13:00 Úprava kokra.

13:00 – 14:30 Přestávka na oběd.

14:30 – cca 18:00 Úprava kokra. Povídání o tom, co nestačíme probrat…

Cena:

1500 Kč za osobu. 

Přihláška ZDE.

Co s sebou?

Hlavně sebe s hlavou otevřenou a něco na psaní.

Kontakt:

Dita Korcová, tel.: 721 446 459, mail: dita.korcova@superpes.cz. Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se ptát. Můžete volat nebo psát.

Veroniky práce:

TRIMOVÁNÍ s Petrou Vyplelovou

SOBOTA 20.11.

 

Něco o Petře:

Petra Vyplelová Ph.D., doktorantka Etologie psů, dlouholetá chovatelka, vystavovatelka a střihačka westíků.

Petra byla u zrodu chovatelské stanice westíků (West highland white terier) Beast of Prey. A pomáhala členy z této stanice připravovat na výstavy. Proto má trimování tak nějak v sobě. 

Petra běžně trimuje celou škálu plemen: westíky, knírače, kokry, erdelteriéry, skotské teriéry, irské teriéry, jezevčíky, border teriéry, JRT, PRT, foxteriéry, welsh teriéry.

V současnosti dělí svou energii do několika oblastí. Ale všechny tyto oblasti souvisí se psy, to je jasné!

Petra pravidelně odjíždí do Norska, kde pomáhá se svými dvěma kluky Border Colie  pást norské ovečky. 

Další oblastí, které se Petra věnuje, je stříhání, úprava a trimování psů. Už pěkných pár let máme to štěstí, že u nás Péťa pracuje, a jako jediná ze čtyř střihačů v salonu Superpes, trimuje.
Petra je také trenérkou psů v agility, poslušnosti a socializaci.

Na co se můžete těšit:

 • Proč je důležité srst trimovat, ne stříhat.
 • Jaké použít nástroje na trimování.
 • Na který druh srsti se hodí který nástroj.
 • Specifika v trimování s ohledem na jednotlivá plemena.
 • Běžná údržba srsti vs. výstavní údržba srsti.
 • Praktická ukázka trimování westíka (west highland terier).
 • Na co si dát pozor při trimování – nejčastější chyby.

Program:

9:00 – 12:00 Teorie o trimování.

12:00 – 13:30 Přestávka na oběd.

13:30 – 16:30 Ukázka úpravy a trimování westíka (West highland terier).

Cena:

1500 Kč za osobu. 

Přihláška ZDE.

Co s sebou?

Hlavně sebe s hlavou otevřenou a něco na psaní.

Kontakt:

Dita Korcová, tel.: 721 446 459, mail: dita.korcova@superpes.cz. Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se ptát. Můžete volat nebo psát.

Ukázka práce Petry:

Brzy doplním!

MANIPULACE POZITIVNĚ s Radechou Spudilovou

NEDĚLE 21.11.

 

Něco o Radeše:

Radecha Spudilová má své pevné místo v kynologickém světě. Jejím prvním pejskem byla fenka yorkširského teriéra Bačkora, kterou si Radecha adoptovala ve veterinární nemocnici, kde byla Bačkora hospitalizována ve vážném stavu. Radecha zde pracovala jako vrchní sestra. Zde začíná spojení veterinární péče a vzdělání v oblasti etologie (nauka o chování psů). Obě tyto oblasti Radecha přetavila do podoby „ošetření se souhlasem“.

Radecha pravidelně pořádá online kurzy zaměřené na veterinární manipulaci, základy (výcviku) pro štěňata, obedienci. Dále trénuje ve vlastním výcvikovém centru i externě, organizuje semináře a tréninky. 

Vystoupila také jako přednášející ve velmi úspěšné mezinárodní online konferenci pro trenéry psů, Metkonferenci.  

Podrobnosti o práci této zkušené trenérky se můžete dozvědět na její FB stránce.

Nebo na webových stránkách.

Na co se můžete těšit Vy:

 • Představení konceptu Ošetření po dobrém.
 • Proč psa připravit na veterinární ošetření.
 • Co se děje se psem během nedobrovolné manipulace.
 • Jak správně trénovat ošetření psa.
 • Praktický tréninky se zúčastněnými psy.
 • Nácvik dílčích cviků.
 • Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

Program:

9:00 – 12:00 Teoretická část.

12:00 – 13:30 Přestávka na oběd.

13:30 – 16:30 Praktický nácvik se psy.

Cena:

1500 Kč divák.
2000 Kč účastník se psem.

Přihláška ZDE.

Kapacita kurzu:

 • 10 diváků.
 • 5 účastníků se psem.

Co s sebou?

Diváci: Hlavně sebe s hlavou otevřenou a něco na psaní.

Účastníci se psy: Očkovací průkaz s platným očkováním, vodítko, náhubek, klec nebo kenelu, hračky, pamlsky, tužku a sešit.

Kontakt:

Dita Korcová, tel.: 721 446 459, mail: dita.korcova@superpes.cz. Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se ptát. Můžete volat nebo psát.

Reference:

Dobrý večer,
děkuji mockrát paní Romaně Hanouskové za perfektně připravený a profesionálně vedený střihačský kurz pro začátečníky. Celým víkendem nás provázela přátelská a pohodová atmosféra, která se přenášela i na stříhané pejsky.
Paní Romanka nás zasvětila do úvodu střihačské práce, vysvětlila používané nástroje a také zacházení se zvířaty, aby ošetření bylo co nejpříjemnější pro obě strany. Poté bylo i dostatek času k praktickému nácviku.
Ještě jednou tedy díky za velmi příjemný víkend a množství užitečných informací, které se nám všem, i našim psím kamarádům, budou určitě hodit.
Těším se na příští setkání.

Lenka Wernerová

účastnice kurzu Stříhání psů 9.-10.2. 2019

Chtěla bych moc poděkovat paní Romče Hanouskové za příjemně strávený říjnový víkendový kurz, který byl věnovaný výuce stříhání a veškeré péči o naše psí miláčky. Jsem vděčná za předané zkušenosti, které se snažím pečlivě využívat. Zároveň děkuji za péči, kterou věnovala mému pudlíkovi Jackulovi, ze kterého nejen že vytvořila nádherného fešáka, ale současně mi poradila, jak o něj nejlépe pečovat. Moc se mi zamlouvá i následná plná podpora. Podrobné video stříhání pudla je moc šikovná pomůcka. Salon Superpes se mi moc líbil. Všem ráda doporučuji. Také doufám, že to nebyla moje poslední návštěva a jistě se v budoucnu nějakého dalšího kurzu ráda zúčastním. Přeji celému týmu mnouho úspěchů a radosti v této práci.

Kristýna Oberhuberová

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 13.-14.10. 2018

Milá paní Hanousková,
chtěla bych Vám i Ditě ještě jednou poděkovat za právě skončený kurz pro střihače začátečníky. Během intenzivního 3-denního kurzu jste nám předávali vaše celoživotní zkušenosti, informace a dovednosti ve velmi přátelském, nicméně velmi profesionálním duchu. Dozvěděli jsme se spousty informací ohledně stříhání, vedení salonu a psí pohody v ní, ale také velmi cenné praktické rady týkající se správných nástrojů, přípravků a postupů.  Byli jsme svědky “střihačského koncertu” vás obou, který jsme se poslední den kurzu snažili my účastníci alespoň trochu napodobit na našich čtyřnohých “modelech”….
Z vaší práce je jasně vidět opravdová vášeň a láska pro čtyřnohé psí kamarády a stálé celoživotní vzdělávání.
Jana Jeníková

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 22.-24.5. 2020

Před absolvováním kurzu jsem očekávala přínos ve zdokonalení stříhání, důležité rady jak se chovat k pejskům a manipulovat s nimi. Mé očekávání se naplnilo: dostala jsem mnoho užitečných rad, kterých si moc cením. Pomohlo mi to v získání klientely a v přístupu k danému psovi. Pokud chcete začít se stříháním jako já, doporučuji tyto kurzy, přístup školitelek je na výbornou a kdykoli potřebuji s něčím poradit jsou ochotné i po delší době.
Lenka Hoffmannová

účastnice kurzu Stříhání psů (pudl)

Děkuji za skvělý víkend v příjemné atmosféře. Naučili jsme se spoustu věcí, které můžeme doma na našich pejscích procvičovat a zdokonalovat se. Už teď se těším na příští kurz.

Jana Rieder

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 13.-14.10. 2018

Opravdu doporučuji! Jak stříhání, tak i kurz. Paní Romanka je moc hodná, milá, šikovná, trpělivá a opravdu se moc naučíte. 😊 Já i můj pejsek jsme se v salónku cítili moc dobře. Velikánská spokojenost 💖…. Ještě jednou díky!

Simona Pulková

účastnice kurzu Stříhání jorkšírského teriéra 14.11. 2018