Každý superpes už ví, že v Kladně se skvěle závodí. Již po několikáté se členové Psí školy Superpes sešli na závodě pořádaném OSA Jahoda Kladno. Letos organizátoři pozvali k posuzování rozhodčího ze Švýcarska Jimmyho Crucheta. Závodníci si pochvalovali pohodovou atmosféru závodu. Na konci si rozhodčí, k obecnému veselí všech, půjčil několik závodících psů a zaběhl s nimi finálový parkur.

Ze superpsů se Jahodového poháru účastnila Martina Golasíková s Foxou a Jackie, Romana Hanousková s Františkem, Petra Vyplelová s Huggysem a Larry a Pavlína Janáková s Badym.IMG_0908

Romana s Frantou se v sobotu umístili na 6. místě v LA3 s jedním odmítnutím, Agility Open zaběhli čistě a skončili na 2. místě z 42 large týmů, v neděli je neminulo 3. místo v LA3 s 1 chybou. Open Jumping měli čistě – 6. místo, ale ve velkém finále se bohužel diskvalifikovali.

Petra měla s sebou svého mlaďase Hugga. Hugg držel basu s ostatními mladými psy a z 6 ti běhů se 5 krát disknul. Druhý Petry pes, westík Larry, exceloval a předvedl, co v jeho malém těle dřímá. Celkově zaběhl 5 čistých běhů, v sobotu jednou 15. místo, jednou 10. místo z 32 psů a ve zkoušce krásné 2. místo. V neděli 3. místo ve zkoušce a kvalifikace do malého finále. V malém finále nakonec krásné 4. místo!

Pavlíně s Badym se podařilo zaběhnout Jumping Open a z tohoto běhu se kvalifikovali do malého finále.

Martina závodila s mladou Foxou, která se diskvalifikovala v 5 ti bězích z 6 ti. Foxa však ukázala, že není žádné ořezávátko a v tom jediném běhu, který doběhla, se umístila na 3. místě a kvalifikovala se rovnou do velkého finále.

Starší Martiny fenka, Jackie, splnila pátou zkoušku na postup na Mistrovství ČR. Obě zkoušky doběhla čistě, vlastně celý víkend běhaly holky čistě, kromě jedné spadlé laťky – jen bedna jim utíkala kvůli pomalejším časům. Marina s Jackie zazářily ve velkém finále a umístily se na krásném 2. místě.

Všechna videa našich holek najdete ZDE. Fotografie ze závodu najdete ZDE, ZDE, ZDE a ZDE 🙂