Kurz stříhání psů pro začátečníky

 

V termínu 22.-24. května se v našem salonu Superpes uskutečnil již několikátý kurz na stříhání psů pro začátečníky. Kurzu se zúčastnilo šest střihaček.
Tentokrát se nám sešly účastnice ryze kynologického ražení a žádná z nich rozhodně nedržela nůžky či strojek v ruce poprvé.

První den byl pouze teoretický. Probíraly se oficiality nutné při zakládání salonu na stříhání psů, nástroje na úpravu psů, komunikace se zákazníky, co je to rodokmen, zastřešující kynologické organizace atd. Tímto dnem provedla účastnice kurzu Romana Hanousková.

V sobotu, druhý den, se již síly na straně školitelek zdvojnásobily, k Romaně přibyla její dcera Dita Korcová. V sobotu se ukazovaly praktické střihy psů. Tímto velice děkujeme naším zákaznicím, paní Telvákové a paní Habětínkové, za poskytnutí jejich pejsků. Proběhla ukázka dvou střihů jorkšírského teriéra, bišonka a královského pudla.

A nakonec v neděli si účastnice přivezly vlastní psí modely, na kterých pilovaly svůj střihačský um. Jak jsem již psala výše, naše účastnice nebyly žádné začátečnice a pracovat s nimi byla opravdu radost. Vzhledem k tomu, že všechny již nějakého toho pejska ostříhaly, bylo velmi snadné dostříhat se společně ke krásnému výsledku.

Velice děkuji všem účastnicím našeho kurzu. Byly to tři dny plné psů, úpravy a klábosení o všem, co se toho dotýká. Přeji Vám jen spokojené zákazníky, jak ty lidské, tak ty psí.

A jaké máme na kurz odezvy?

Milá paní Hanousková,
chtěla bych Vám i Ditě ještě jednou poděkovat za právě skončený kurz pro střihače začátečníky. Během intenzivního 3-denního kurzu jste nám předávali vaše celoživotní zkušenosti, informace a dovednosti ve velmi přátelském, nicméně velmi profesionálním duchu. Dozvěděli jsme se spousty informací ohledně stříhání, vedení salonu a psí pohody v ní, ale také velmi cenné praktické rady týkající se správných nástrojů, přípravků a postupů.  Byli jsme svědky “střihačského koncertu” vás obou, který jsme se poslední den kurzu snažili my účastníci alespoň trochu napodobit na našich čtyřnohých “modelech”….
Z vaší práce je jasně vidět opravdová vášeň a láska pro čtyřnohé psí kamarády a stálé celoživotní vzdělávání.
Přeji vám všem pevné zdraví a hodně dalších úspěchů ve vašem salonu a psí škole.
S díky a s pozdravem
Jana Jeníková