Psí salon Superpes poprvé pořádal kurz stříhání psů, akce se udála na konci října. Součástí kurzu byla jak teorie, tak praktické ukázky střihů. Kurz byl zaměřen na plemena jorkšírský teriér a shih-tzu. Z pohledu spolupořadatele mohu říci, že se akce velmi povedla a strávily jsme příjemný společný víkend.

Kurzu se zúčastnily tři posluchačky. Každá z nich dostala na uvítanou dárek od psí kosmetiky BEA natur, s.r.o., která kurz sponzorovala. Dále skripta s probíranými tématy a s nákresy demonstrovaných střihů. Nakonec dámy obdržely certifikát dokladující absolvování kurzu.Stř5

Sobota byla ve znamení povídání a ukázek střihů. Probíraly jsme základní nástroje na úpravu psů, nejčastější onemocnění a problémy psích zákazníků, dále zásady přístupu ke psu během stříhání a jednání se zákazníkem. Já i máma (Romana Hanousková) jsme vycházely z našich zkušeností, které si troufám říct, jsou bohaté. Během praktických ukázek jsme vykoupaly a ostříhaly dohromady čtyři psy, dva jorkšíry a dva shih-tzu. Každý měl jiný střih. Sobota připravila zúčastněné na následující den, kdy si upravovaly buď své vlastní, nebo námi poskytnuté psy.

STř3V neděli, ještě před praktickou výukou stříhání, přijela paní Spolková, která nám představila sortiment z jejího obchodu. Naskytla se tak možnost zakoupit a především si prohlédnout nůžky, strojky, střihací hlavice, hřebeny či kartáče vhodné pro úpravu psů.

Účastnice kurzy si své (nebo půjčené) psy nejdříve vykoupaly a poté upravily do střihů, které se jim líbily nejvíc. Musím říct, že výsledky mě opravdu mile překvapily. Jak se našim účastnicím podařilo ostříhat své pejsky se můžete podívat v přiložených fotografiích.STř

Máme v plánu uspořádat další semináře s jinými plemeny i s různými styly úpravy psů.

Po velmi dobré zkušenosti s tímto kurzem, se opravdu těším na další střihačské akce.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde…