Zážitek z Evropského poháru 2015 byl velmi komplexní. Zažili jsme vedro, déšť, vichřici, velkou radost i zklamání. Já osobně jsem byla s celým víkendem velmi spokojená. Letošní EO se konalo v německé Riedenu v krásném koňském areálu.Soutěž byla zahájená slavnostním nástupem ve čtvrtek večer a od pátku od rána se běhalo.

EO063Česká výprava byla v kvalifikačních bězích družstev velmi úspěšná. Do finále se probojovalo celkem pět českých družstev, a dokonce ve smíšené kategorii small/medium byli stupně vítězů obsazené jen českými barvami. Moje družstvo Small team Red bylo na druhém místě ve složení Olga Edrová, Adéla Havlíková, Dita Korcová a Martina Konečná.EO202

Ze sobotních běhů, které byli věnovány jednotlivcům se do finále kvalifikovali tito: SMALL – Adéla Havlíková, Jitka Klozová, Eva Lačňáková, MEDIUM – Martina Magnoli Klimešová, Petra Hamšíková, Katka Malačková, LARGE – Radek Liška a Bára Mandíková. Já s Pepe jsme byly v agility na 18. místě, což bohužel na postup do finále nestačilo.

V neděli měla česká výprava v ohni mnoho želízek, ale jediný, kdo příležitost využil, byla Martina s Kiky, která vyhrála svou kategorii a tím se stala Mistrem Evropy 2015. Družstvům se ve finále nedařilo. Adrenalin během finálové štafety je obrovský a stačí malá chyba a naděje na úspěch jsou pryč.

EO131Jak jsem již psala, jsem s výkonem Pepiny velmi spokojená. Za poslední rok se velmi zlepšila a je schopná běžet parkur téměř za jakýchkoliv podmínek. Konkrétně v Německu bylo velmi teplo, velmi větrno a povrch byl spíše pro silové psy a ona i přesto běžela, co to dalo. Takže jako vždy, díky Pepe!