Práce střihačky ve psím salonu je velmi specifická. Je to tak trochu poslání. Je potřeba mít v sobě moře lásky k pejskům, mnoho trpělivosti k majitelům pejsků a neustále se zajímat o dění ve světě psích holičů. Vím, že nevím vše a ač stříhám už opravdu více než čtvrt století, jezdím ráda na vzdělávací semináře v oblasti střihové úpravy a také chování  a zdraví psů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V březnu jsem 2019 jsem se zúčastnila kurzu v Opavě, kde předváděla úpravu jorků, šicunek, pudlů a kokrů střihačka Valerie Khoo z PIGA International, která přijela i se svým přítelem Nicholasem z daleké Malajsie. Předváděla výstavní úpravy a následně v v asijských zemích velmi oblíbené variace asijských střihů. U nás tyto střihy zatím nenašly mnoho příznivců, ale už jsme u nás v Superpsovi provedli pár experimentů.

V červnu 2019 jsem zajela do bližšího města Liberce a  absolvovala kurz zaměřený na výstavní úpravu anglického kokra pod vedením Báry Znoj Novotné. Dozvěděla jsem se opět mnoho novinek a vychytávek v úpravě kokrů a ač toto plemeno nepatří k častým návštěvníkům našeho salonu, je dobré mít přehled.

Více fotek naleznete na našem Facebooku.