O salonu

Aneb jak jsme vznikli…

o nás

Z garáže po nejkrásnější salon

O stříhání a úpravu psů jsem se začala zajímat v roce 1985 s příchodem mé první pudličky Betty ze Sypčin. V té době bylo v komunistickém Československu salonů a střihaček psů jako šafránu, já však měla štěstí. Chovatelka Bettynky, paní Vlasta Kverková, byla nejen zručnou psí kadeřnicí, která mi Bettynku připravovala na výstavy, ale také mou první učitelkou v oblasti stříhání psů. Já, do té doby neznalá úprav (česání německých ovčáků nepočítám), jsem hltala nové informace a postupně propadla touze naučit se Bettynku správně ostříhat. Tenkrát to nebylo nic jednoduchého, nástroje nebyly k sehnání, psi se stříhali kancelářskými nůžkami a česali našimi kartáči na vlasy. Při zacházení s pejsky se mi velmi hodily znalosti o chování a výcviku psů, získané při výchově mých německých ovčáků.

Z počátku jsem upravovala pejsky kamarádům a v roce 1995 jsem začala pracovat na živnostenský list. Stříhala jsem doma u zákazníků, nebo v malé místnosti u mne v garáži.

V roce 2006 se Salon Superpes přemístil do Čechovy ulice. S manželovou pomocí jsem salon vybudovala přesně podle mých snů a přání. V tomtéž roce byl salon oceněn Asociací střihačů České republiky jako NEJKRÁSNĚJŠÍ SALON ROKU 2006!

Zákazníci přibývali a proto mi začala vypomáhat má dcera Dita. Učila se na našem rodinném pudlíkovi Ričim, a už ve dvanácti letech měla své pravidelné zákazníky. Dnes je mou partnerkou, a po vystudování vysoké školy se rozhodla, že půjde v mých stopách a Salon Superpes se tak stal rodinným podnikem. Protože jsou s námi klienti spokojení a noví neustále přicházejí, rozhodly jsme se, že náš střihačský tým rozšíříme. V roce 2014 k nám přibyla střihačka Katka a Petra. Více info o celém týmu ZDE.

Práce v salonu je pro mne tím nejhezčím zaměstnáním, jaké jsem si mohla vybrat. Absolvovala jsem řadu seminářů o úpravě srsti, stále se snažím zlepšovat a záleží mi na tom, aby se pejskové a jejich majitelé cítili u nás co nejlépe.

V našem salonu probíhají i výukové semináře stříhání pejsků pod mým vedením nebo pod vedením Dity. Rády předáváme naše zkušenosti nabité letitou praxí novým zájemcům o toto krásné řemeslo. Více o kurzech najdete ZDE.

Těším se na Vaši návštěvu a na Vaše pejsky.

Za tým salonu SUPERPES

Romana Hanousková

let stříháme psy

střihačky

pravidelných spokojených zákazníků