Již podruhé naše škola využila laskavé nabídky Městské knihovny, pořádat seminář přímo mezi knižními skvosty domácí i zahraniční literatury. Tentokrát jsme zde se psy strávili celý víkend. A co jsme se učili tentokrát? Před několika měsíci bych řekla, že šlo o seminář pozitivní motivace, leč v dnešních časech toto pojmenování nevystihuje tématiku přesně. Jednoduše jde o metodu, kdy se učíte, jak mít hodného, vychovaného psa, který neskáče, neštěká a dělá, co Vám na očích vidí, aniž byste ho během tohoto učení, či odnaučování museli kopnout do zadku. Je to velmi jednoduchá metodika pro psa a příliš těžká pro psovoda.

JKS_0598

Seminář vedla velmi zkušená Ing. Petra Vyplelová, která má výcvik psů nejen jako koníčka, ale využívá své vědomosti i ve výzkumném ústavu, kde se zabývá chováním zvířat. Je pravidelným účastníkem agility i jiných seminářů s Martinou Klimešovou a sama se často ocitá v roli školitele, trenéra a rádce. Proto nám mohla poskytnout ucelený výklad plný užitečných informací. Petra byla celý víkend velmi ochotná podrobně zodpovědět každou otázku.

JKS_0629

V sobotu přijelo sedm týmů. Snažili jsme se vstřebat principy a způsoby, které jsou pro psa velmi dobře pochopitelné. A následně, jak to všechno správně aplikovat v praxi a na konkrétní případy. Hlavní je však zvládnout základy, bez těch se nikdo neobejde. Sobota byla hlavně o teorii a jen několika cvičeních, aby posluchači předvedli, že vše správně pochopili.

JKS_0524

Další den se zúčastnilo jen šest týmů, proto nám zbylo více prostoru k diskuzím a dotazům. V neděli jsme trénovali mnoho cvičení na zlepšení souhry psa a páníčka. Petra nám vždy prvek vysvětlila a pak jsme jeden po druhém zkoušeli a cvičili, co nám síly stačily. Po obědě začali účastníci, svorně se svými psy, projevovat psychickou únavu. Naše mozečky se musely skutečně namáhat.

JKS_0549

Každý si odnesl dlouhý seznam, co zlepšit a trénovat. Věřím, že všichni odešli tak pozitivně naladěni jako já.

Chtěla bych srdečně poděkovat Mgr. Janě Bajerové, ředitelce Městské knihovny a paní Jitce Koníčkové. Oběma moc děkuji za poskytnutí prostor Městské knihovny a za velmi příjemnou spolupráci.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde…