Sportovní den v Lysé nad Labem 12.6. 2010 Úvodem,počasí jak na zakázku,sluníčko od rána,takže i nálada skvělá.A pudlové ? Po ranním vylítání a eventuelní koupeli v potoce ,nastoupili do soutěžení,kdo se lépe předvede.V kruhu byla porota ve složení paní Vlasta Grünfeldová a Jitka Procházková,(paní Větvinská-Vršecká se omluvila,byla pozvána k posuzování výstavy).

Soutěžilo se v kategoriích vystavovatel začátečník,vystavovatel pokročilý a nechyběla soutěž o nejsnaživější štěňátko.Překvapením byl tentokrát velký počet královských pudlů. V kategoriích postupně majitelé předvedli své pudly a jednoho „mixíka“,začátečníkům jsme vysvětlily chyby při předvádění a v komunikaci se psem,a ušily na míru správný přístup ke psu,tak,aby byl pro předváděného psa přirozeně pochopitelný.

Je až neskutečné,jaký obrat někteří – před výkladem nejistí psi udělali !Majitelé s velkou snahou komunikovali se svými psy podle individuelního výkladu ,a to přineslo své „ovoce“.Zde jsme si opět připoměly,jak je důležité předat své zkušenosti začínajícím vystavovatelům ! V soutěži o nejsnaživější štěňátko nastoupili pudlové od 4 do 10 měsíců.V této soutěži jsem osobně musela velmi obdivovat elán a nebojácnost „piditoyky“ Julie (4 měsíce a 1400 g),která mě opravdu uchvátila svou pohotovostí a i grácií – byla prostě úžasná !Ale i všichni ostatní byli moc fajn,a jsem ráda,že jsme se sešli v příjemném prostředí kynologického cvičiště SUPERPES.

Při vyhlášení nejlepších vystavovatelů,byly všem zúčastněným předány poháry a plaketky,mlsky a diplomy,a nastalo velké focení. Po takovém výkonu jsme si všichni zasloužili výborný oběd,který nám připravila paní Romana Hanousková – majitelka cvičiště SUPERPES ! Sportovní odpoledne bylo poté plně v kompetenci odborníků kynologického cvičiště SUPERPES. Ukázky výcviku a sportů se psy,a i vyzkoušení překážek a tunelů mohl každý přihlášený účastník .V této kategorii byl vyhlášen nejšikovnější pudl a všichni pudlí sportovci byli odměněni poháry a pamlsky.Mimo cen věnovaných KPaCHP o.s ,byl ten nejšikovnější odměněn i pohárem ,který věnovala paní Hanousková,za cvičiště SUPERPES. Děkuji všem za účast a za spolupráci moc děkuji paní Vlastě Grünfeldové,Jitce Vlasákové , personálu kynologického cvičiště SUPERPES a paní Romaně Hanouskové. Jitka Procházková KPaCHPo.s.

Fotografie z akce najdete zde...

Fotografie z akce najdete zde...

Výsledky:

Kategorie začátečníci : 1. Dana Kaizarová – Ctirad Unno Jezve 2. K. Beranová – Falco 3. Kačka Koňová – Kim La Queen Only For You 4. Jana Pacovská – Joko Ono zur Riegelfeste 5. Petra Kajuková – Julie Greka Nova 6. Milena Kindlová – Bonny White Klidný den 7. JUDr. Hana Pojerová – Adreen White and Black 8. p. Honejsek – Edward ed Magdalensis 9. Věra Vágnerová – Villy Adia Avi 10. – Jana Vlková – Sunny

Kategorie pokročilí : 1. Věra Vitnerová – Tony White Envisan 2. Denisa Trnková – Deleite De Nigromanta 3. Iveta Koucká – Anabelle Honey Rose 4. Dana Kaizarová – Ctislav Unno Jezve 5. M. Beranová – Artemio White and Black 6. J. Vlasáková – I’m Nelly of dream Kastle 7. Alena Šiklová – Dáma Deina Alepax Nejsnaživější štěně : 1. Julie Greka Nova – Petra Kajuková 2. I’m Nelly of dream Kastle – Kačka Koňová 3. Anabelle Honey Rose – Iveta Koucká 4. Bonny White Klidný den – Milena Kindlová 5. Edward ed Magdalensis – Honejskovi 6. Kim La Queen Only For You – J Vlasáková

Výsledky, sportovní odpoledne

Nejšikovnější – pudl : Adreen White and Black – JUDr. Hana Pojerová

sportovec : Artemio White and Black – K. Beranová

snaživec : Edward ed Magdalensis – Honejskovi

Absolutní vítěz sportovního odpoledne (Cena kynologického cvičiště SUPERPES) – Artemio White and Black (CIPÍSEK)