Dne 3.11.2007 se v Praze konala XII. mezinárodní soutěž ve stříhání psů. Příprava na tuto soutěž není jednoduchá záležitost. Pes musí být čerstvě vykoupán, usušen a výborně vyčesán. Musí mít také dobré nervy a být výborně vychován, protože soutěž trvá několik hodin, probíhá v sále, kde proudí davy diváků a v neposlední řadě je pročesáván a prohlížen pečlivou porotou.

Soutěž je rozdělena na čtyři kategorie:

  1. Pudl
  2. Španěl a setr
  3. Teriér a knírač
  4. Ostatní a kříženci

Já i můj zapůjčený psík ši-tzu Cedrik, jsme soutěžili ve třídě 4. Cedrika jsem začala připravovat před rokem, protože byl původně ostříhán do velmi krátkého sportovního střihu. Cedrikova majitelka paní Jana Jeníková vlastní společnost pro natáčení a výrobu reklamy se zvířaty Academic animals s.r.o.

Moc jí děkuji, protože Cedrik je výjimečný pes a vydržel mou mnohahodinovou péči ve vaně i ve střihačském stole, než mu srst dorostla do potřebné délky, aby se mohl zúčastnit soutěže. Pro vaší představu o tom, jak soutěž probíhá a jaká je atmosféra, vám přináším pár fotografií, které poskytla paní Zuzana Hodová. Nafotila i některé krásně ostříhané pudlíky a ostatní psíky. Více informací a výsledky najdete na www.pragobest.cz