Jahodová Bowle

Sportovní hala v Kladně láká agilitáky z celé republiky svým velmi kvalitním povrchem z umělé trávy a exkluzivním prostředím, teplem a prostornými tribunami. V této krásné hale se konaly v zimním období dva dvoudenní závody, které posuzovali vedle našich i zahraniční rozhodčí.

První závod se konal 1.a 2.12. 2012 a posuzovali ho páni Antonín Diviš a Alexander Beitl z Německa. Ze Psí školy Superpes přijely tři závodnice, Katka Fafková s kokršpanělem Baddym, Šárka Mohoutová s borderkou Bellou a Romana Hanousková s křížencem Františkem.František Superpes

 

Katky pes je mladý a přijeli sbírat zkušenosti a osahat si umělou trávu, Šárka bodovala hlavně ve zkouškách LA2, kde vyběhala krásné 6. a 11. místo z 25 soutěžících. Romaně s Františkem se dařilo zejména v jumpingových bězích, kde byla 4. a 8. a to vždy z 75 týmů.

Úspěch je o to větší, že se museli utkat se závodníky zvučných jmen, jako je Lisa Frick s Hossem, Pavel Košek s Audim a další závodníci světové úrovně. Také zkouška LA3 se Romaně a Frantovi vydařila, umístili se na 10. místě s čistým během.franta jahoda

Do závěrečného finále se z naší trojice kvalifikovali pouze Romana S Františkem, ale tam se bohužel diskli.

Nonstop Jahodová párty

Druhý závod v Kladenské hale „Non stop Jahodová párty“ se konal 26.a 27.1.2013. Non stop proto, že v první polovině dne běhaly pouze small a medium a v odpoledních a pozdních večerních hodinách pouze large a to v sobotu i v neděli.

Elfie Drapa

Elfie Drapa

V sobotu probíhaly běhy jumpingu a agility, ze kterých bylo možno se kvalifikovat do nedělního finále. Romana Hanousková s křížencem Františkem se kvalifikovali hned prvním během agility open, který posuzoval Antonín Grygar, a to z 9. místa z 80 závodníků. Ve velikosti L, se vždy mohlo kvalifikovat až 20 závodníků, ale maximálně s 10 trestnými body. Jumping se Romaně a Frantovi nepovedl, ale zkoušku LA3 si užili a skončili na 6. místě s čistým během.

Elfie Drapa

Elfie Drapa

Další ze Superpsů byla Dita Korcová s německou ovčačkou Elfií, Elfe měla 5 měsíců „klid na lůžku“ kvůli zraněnému rameni, tak jsme nečekali žádné extra výsledky. V sobotním agility open se Elfe diskla, ve zkouškách také a v jumpingu byla na 14. místě první nekvalifikovaná, bohužel měla 10 trestných bodů a nějaké body za čas.

Dopoledne v kategorii S závodila také naše Eva Pirklová s fenou parson russella Agnes, které se bohužel nepovedlo kvalifikovat do nedělního finále, ale v jumpingu braly 20. místo a v neděli byly 4. ve zkouškách.
Nedělní odpoledne posuzoval pan Peter Kindle ze Švýcarska a Ditě s Elfií vyhovovaly jeho parkůry a tak se na poslední pokus kvalifikovaly z jumpingu do finále.

A už tu bylo finále. František po úvodním hezké části běhu udělal chybu a místo do tunelu šel na kladinu a disk zhatil naděje na umístění. Teď bylo na Ditě a Elfii aby obhájily barvy Superpsa. A podařilo se! Dita s Elfií, které dokázaly, že závodnice ze Superpsa umí běhat ve velké konkurenci téměř celé reprezentace složené ze závodníků zvučných jmen, jako je Radek Liška, Honza Smoček, Lucie Dostálová a další, se ve finále umístily na 5. místě!

Následovaly zkoušky, kde Elfe excelentním během porazila všechny soupeře a obsadila suverénně 1. místo.

Všem děvčatům moc gratulujeme za krásné výsledky, organizátorům závodů děkujeme za hezky strávený víkend v pěkném prostředí a naší kamarádce Petře Vyplelové děkujeme za azyl.

Jahodová Bowle – Šárka a Bella

Jahodová Bowle – Katka a Buddy

Jahodová Bowle – Romana a Franta

Nonstop Jahodová párty – Eva a Agnes