Kurz stříhání

pro začátečníky a mírně pokročilé

Aneb jak se naučit správně vykoupat, ostříhat a upravit plemeno, které si vyberete

Informace o kurzu:

Nejbližší termín: 3.-5. května 2024

Pro koho:

 • chcete nahlédnout do problematiky úpravy srsti psů
 • baví Vás péče o srst psů a jste kreativní
 • chcete si stříháním začít vydělávat
 • budeme se věnovat výhradně komerčním střihům

Obsah kurzu:

 • základní znalosti o plemenné knize, o registru psů FCI, ČMKÚ atd.
 • problematika chovu psů s PP a bez PP (průkaz původu)
 • jaké používat nástroje
 • jakou používat kosmetiku
 • jak správně psa vykoupat
 • jak správně psa vyčesat
 • jak správně psovi upravit uši, drápky, análky atd.
 • jak se chovat ke psovi
 • jak komunikovat se zákazníkem
 • veterinární minimum
 • a další informace, které vás budou zajímat

Program – pátek:

 • celý den se budeme věnovat teorii

Program – sobota:

 • dopolední blok – stříhání dvou vybraných plemen předvede Dita Korcová
 • odpolední blok – stříhání dvou jiných vybraných plemen předvede Romana Hanousková

Program – neděle:

 • dopolední blok – polovina kurzistů stříhá vlastní psy, ostatní koukají
 • odpolední blok – výměna účastníků kurzu, ti co koukali nyní stříhají, ostatní koukají
 • učit vás budou obě lektorky – Dita Korcová a Romana Hanousková

Cena a délka kurzu

 • 7000 Kč / osoba / 3 dny

Na neděli je nutné mít vlastní model. Pokud model nemáte a neděle se chcete účastnit – je to možné, učíte se od ostatních.

Kurzu se zúčastní maximálně šest osob, zakládám si na individuálním přístupu.

Délka kurzu je cca 24 hodin, rozdělených do tří dnů (tzn. každý den cca 8 hodin).

V případě zájmu lze domluvit i individuální termín po dohodě.

 

Kurz je velmi intenzivní a osobní, snažíme se vám předat to nejlepší. 🙂 Po ukončení kurzu získáte certifikát a skripta ke stříhání učených plemen.

Přihláška a záloha:

Pro přihlášení pište na mail romana.hanouskova@superpes.cz nebo volejte na tel. 602 390 308. Prosím nehlašte se přes Facebook.

Přihláška je platná po zaplacení zálohy 1000Kč. V případě vaší neúčasti se zálohy nevrací, ale je možné ji převést na náhradníka, pokud si ho seženete.

Po ukončení kurzu Vám nabízíme plnou telefonickou podporu zdarma (neomezeně dlouho). Ukončením kurzu naše spolupráce nekončí, rády vám poradíme se vším i v budoucnu.

Reference:

Dobrý večer,
děkuji mockrát paní Romaně Hanouskové za perfektně připravený a profesionálně vedený střihačský kurz pro začátečníky. Celým víkendem nás provázela přátelská a pohodová atmosféra, která se přenášela i na stříhané pejsky.
Paní Romanka nás zasvětila do úvodu střihačské práce, vysvětlila používané nástroje a také zacházení se zvířaty, aby ošetření bylo co nejpříjemnější pro obě strany. Poté bylo i dostatek času k praktickému nácviku.
Ještě jednou tedy díky za velmi příjemný víkend a množství užitečných informací, které se nám všem, i našim psím kamarádům, budou určitě hodit.
Těším se na příští setkání.

Lenka Wernerová

účastnice kurzu Stříhání psů 9.-10.2. 2019

Chtěla bych moc poděkovat paní Romče Hanouskové za příjemně strávený říjnový víkendový kurz, který byl věnovaný výuce stříhání a veškeré péči o naše psí miláčky. Jsem vděčná za předané zkušenosti, které se snažím pečlivě využívat. Zároveň děkuji za péči, kterou věnovala mému pudlíkovi Jackulovi, ze kterého nejen že vytvořila nádherného fešáka, ale současně mi poradila, jak o něj nejlépe pečovat. Moc se mi zamlouvá i následná plná podpora. Podrobné video stříhání pudla je moc šikovná pomůcka. Salon Superpes se mi moc líbil. Všem ráda doporučuji. Také doufám, že to nebyla moje poslední návštěva a jistě se v budoucnu nějakého dalšího kurzu ráda zúčastním. Přeji celému týmu mnouho úspěchů a radosti v této práci.

Kristýna Oberhuberová

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 13.-14.10. 2018

Milá paní Hanousková,
chtěla bych Vám i Ditě ještě jednou poděkovat za právě skončený kurz pro střihače začátečníky. Během intenzivního 3-denního kurzu jste nám předávali vaše celoživotní zkušenosti, informace a dovednosti ve velmi přátelském, nicméně velmi profesionálním duchu. Dozvěděli jsme se spousty informací ohledně stříhání, vedení salonu a psí pohody v ní, ale také velmi cenné praktické rady týkající se správných nástrojů, přípravků a postupů.  Byli jsme svědky “střihačského koncertu” vás obou, který jsme se poslední den kurzu snažili my účastníci alespoň trochu napodobit na našich čtyřnohých “modelech”….
Z vaší práce je jasně vidět opravdová vášeň a láska pro čtyřnohé psí kamarády a stálé celoživotní vzdělávání.
Jana Jeníková

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 22.-24.5. 2020

Před absolvováním kurzu jsem očekávala přínos ve zdokonalení stříhání, důležité rady jak se chovat k pejskům a manipulovat s nimi. Mé očekávání se naplnilo: dostala jsem mnoho užitečných rad, kterých si moc cením. Pomohlo mi to v získání klientely a v přístupu k danému psovi. Pokud chcete začít se stříháním jako já, doporučuji tyto kurzy, přístup školitelek je na výbornou a kdykoli potřebuji s něčím poradit jsou ochotné i po delší době.
Lenka Hoffmannová

účastnice kurzu Stříhání psů (pudl)

Děkuji za skvělý víkend v příjemné atmosféře. Naučili jsme se spoustu věcí, které můžeme doma na našich pejscích procvičovat a zdokonalovat se. Už teď se těším na příští kurz.

Jana Rieder

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 13.-14.10. 2018

Opravdu doporučuji! Jak stříhání, tak i kurz. Paní Romanka je moc hodná, milá, šikovná, trpělivá a opravdu se moc naučíte. 😊 Já i můj pejsek jsme se v salónku cítili moc dobře. Velikánská spokojenost 💖…. Ještě jednou díky!

Simona Pulková

účastnice kurzu Stříhání jorkšírského teriéra 14.11. 2018

Kurzem vás provede:

Romana Hanousková

Romana Hanousková

majitelka salonu a dlouholetá střihačka

Více o mně si můžete přečíst ZDE
Dita Korcová

Dita Korcová

Dita upravuje pejsky od svých 12ti let. V našem salonu Superpes pracuje od roku 2006. Na výstavy upravuje své vlastní pudly. V roce 2015 se stala Kynologem roku a v tomtéž roce se stala i Mistryní světa v agility v italské Bologni se svoji pudličkou Pepe. Dita se celoživotně vzdělává nejen v oblasti stříhání a výcviku, ale i chování a psychice psů.