Veterinární minimum s MVDr. Lucií Měchurovou

Základy o zdraví a nemocech psů, které by měl každý střihač znát.

Kurz je určen pro střihače a chovatele psů. Dozvíte se, jaká jsou nejčastější onemocnění, jak je můžeme rozeznat, ošetřování v salonu a veterinární ošetřování zvířat.

Něco o MVDr. Lucii Měchurové:

Paní MVDr. Měchurová je již několik let „hlavní“ lékařkou celé naší psí smečky a dochází k ní také mnoho zákazníků salonu Superpes. Jednoduše, je to člověk na správném místě. Paní doktorka je empatická, milá ke zvířatům i k jejich páníčkům, stále se vzdělává a rozšiřuje vybavení své ordinace, aby mohla poskytnout tu nejlepší péči.

Stručný životopis:
Narodila jsem se v Praze, kde jsem vystudovala gymnázium a po té jsem nastoupila na Veterinární a farmaceutickou univerzitu Brno, na fakultu Veterinárního lékařství, kde jsem v roce 2007 odpromovala.
Ihned po promoci jsem nastoupila do veterinární ordinace MVDr. Pavla Truhláře specializující se na ortopedii a oftalmologii.
U Dr. Truhláře jsem působila do r. 2012, poté jsem šla na mateřskou. V roce 2013 jsem otevřela malou soukromou ordinaci praktického veterináře v Přerově nad Labem, kde působím do dnes. 

Webové stránky ordinace.

Termín kurzu:

13. února 2022 

Cena:

500 Kč

Přihláška ZDE. 

Po odeslání přihlašovacího formuláře Vám přijde mail s platebními údaji.

Rezervaci místa na semináři určuje platba připsána na účet pořadatele. Platba musí být připsána na účtu do 14 dnů od podání přihlášky, jinak ztrácíte jistotu rezervace místa a vaše místo je nabídnuto dalšímu zájemci v pořadí.

Pokud se, po uplynutí data 17.1.2022, semináře nemůžete zúčastnit, nevzniká vám právo na náhradu. Částku je možné převést na náhradníka, kterého si zajistí každý sám. Pokud seminář zruší pořadatel, bude vám vrácena platba v plné výši.

Program:

9:00 – 12:00 Přednáška.

12:00 – 13:00 Přestávka na oběd.

13:00 – 16:00 Přednáška.

Náplň kurzu:

  • Ošetření a onemocnění uší (svrab, kvasinky), Ošetření análních žláz,

  • Drápky a jak je správně ošetřit,

  • Zuby a péče o ně,

  • Vliv koupání na kůži a srst,

  • Kastrace – benefity a nebezpečí,

  • Vnitřní a vnější parazité, jak se jim bránit,

  • Povinné očkování, nepovinné očkování, jaká to jsou,

  • Štěňata a péče o ně (koupání, ošetření proti parazitům, zuby, mohou se nakazit než jsou plně očkována?),

  • Obezita,

  • Výživa- granule, vařená strava, syrová strava.

Co s sebou?

Hlavně otevřenou mysl a něco na psaní.

Místo konání:

Celá akce se uskuteční v nové, útulné klubovně Psí školy Superpes v Lysé nad Labem.

Kde nás najdete?

Osvědčení:

Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování semináře. 

 

Občerstvení:

Po celou dobu kurzu bude zajištěno občerstvení ZDARMA. 

Kontakt:

Dita Korcová, tel.: 721 446 459, mail: dita.korcova@superpes.cz. Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se ptát. Můžete volat nebo psát.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reference:

Dobrý večer,
děkuji mockrát paní Romaně Hanouskové za perfektně připravený a profesionálně vedený střihačský kurz pro začátečníky. Celým víkendem nás provázela přátelská a pohodová atmosféra, která se přenášela i na stříhané pejsky.
Paní Romanka nás zasvětila do úvodu střihačské práce, vysvětlila používané nástroje a také zacházení se zvířaty, aby ošetření bylo co nejpříjemnější pro obě strany. Poté bylo i dostatek času k praktickému nácviku.
Ještě jednou tedy díky za velmi příjemný víkend a množství užitečných informací, které se nám všem, i našim psím kamarádům, budou určitě hodit.
Těším se na příští setkání.

Lenka Wernerová

účastnice kurzu Stříhání psů 9.-10.2. 2019

Chtěla bych moc poděkovat paní Romče Hanouskové za příjemně strávený říjnový víkendový kurz, který byl věnovaný výuce stříhání a veškeré péči o naše psí miláčky. Jsem vděčná za předané zkušenosti, které se snažím pečlivě využívat. Zároveň děkuji za péči, kterou věnovala mému pudlíkovi Jackulovi, ze kterého nejen že vytvořila nádherného fešáka, ale současně mi poradila, jak o něj nejlépe pečovat. Moc se mi zamlouvá i následná plná podpora. Podrobné video stříhání pudla je moc šikovná pomůcka. Salon Superpes se mi moc líbil. Všem ráda doporučuji. Také doufám, že to nebyla moje poslední návštěva a jistě se v budoucnu nějakého dalšího kurzu ráda zúčastním. Přeji celému týmu mnouho úspěchů a radosti v této práci.

Kristýna Oberhuberová

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 13.-14.10. 2018

Milá paní Hanousková,
chtěla bych Vám i Ditě ještě jednou poděkovat za právě skončený kurz pro střihače začátečníky. Během intenzivního 3-denního kurzu jste nám předávali vaše celoživotní zkušenosti, informace a dovednosti ve velmi přátelském, nicméně velmi profesionálním duchu. Dozvěděli jsme se spousty informací ohledně stříhání, vedení salonu a psí pohody v ní, ale také velmi cenné praktické rady týkající se správných nástrojů, přípravků a postupů.  Byli jsme svědky “střihačského koncertu” vás obou, který jsme se poslední den kurzu snažili my účastníci alespoň trochu napodobit na našich čtyřnohých “modelech”….
Z vaší práce je jasně vidět opravdová vášeň a láska pro čtyřnohé psí kamarády a stálé celoživotní vzdělávání.
Jana Jeníková

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 22.-24.5. 2020

Před absolvováním kurzu jsem očekávala přínos ve zdokonalení stříhání, důležité rady jak se chovat k pejskům a manipulovat s nimi. Mé očekávání se naplnilo: dostala jsem mnoho užitečných rad, kterých si moc cením. Pomohlo mi to v získání klientely a v přístupu k danému psovi. Pokud chcete začít se stříháním jako já, doporučuji tyto kurzy, přístup školitelek je na výbornou a kdykoli potřebuji s něčím poradit jsou ochotné i po delší době.
Lenka Hoffmannová

účastnice kurzu Stříhání psů (pudl)

Děkuji za skvělý víkend v příjemné atmosféře. Naučili jsme se spoustu věcí, které můžeme doma na našich pejscích procvičovat a zdokonalovat se. Už teď se těším na příští kurz.

Jana Rieder

účastnice kurzu Stříhání pudl - jorkšír 13.-14.10. 2018

Opravdu doporučuji! Jak stříhání, tak i kurz. Paní Romanka je moc hodná, milá, šikovná, trpělivá a opravdu se moc naučíte. 😊 Já i můj pejsek jsme se v salónku cítili moc dobře. Velikánská spokojenost 💖…. Ještě jednou díky!

Simona Pulková

účastnice kurzu Stříhání jorkšírského teriéra 14.11. 2018

Kurzem vás provede:

Romana Hanousková

Romana Hanousková

majitelka salonu a dlouholetá střihačka

Více o mně si můžete přečíst ZDE
Dita Korcová

Dita Korcová

Dita upravuje pejsky od svých 12ti let. V našem salonu Superpes pracuje od roku 2006. Na výstavy upravuje své vlastní pudly. V roce 2015 se stala Kynologem roku a v tomtéž roce se stala i Mistryní světa v agility v italské Bologni se svoji pudličkou Pepe. Dita se celoživotně vzdělává nejen v oblasti stříhání a výcviku, ale i chování a psychice psů.