První závody jsme pořádali v roce 2007. Měli jsme velkou starost, aby vše probíhalo tak jak má, proto jsme si na pomoc přizvali zkušené pořadatele z Mladé Boleslavi. Vše se nám podařilo a závodníci byli velmi spokojení jak s organizací, kvalitou povrchu, tak především s cenami, kterých se nám podařilo nashromáždit velké množství.

V roce 2008 se opět vrháme na pořádání závodů, a stejně jako v minulém roce, má náš závod určitá specifika a ještě něco navíc:

Agility rozdělené dle výkonnostních kategorií: protože fandíme všem začínajícím závodníkům, je závod agility hodnocený jak dle velikostních, tak dle výkonnostních kategorií. Tím dáváme možnost závodícím především v A1, aby změřili síly s týmy na stejné výkonnostní úrovni.

Obtížný jumping: jumping by měl být velkou výzvou pro začínající týmy a zároveň odpovídat náročnosti zkušených závodníků.

Pohár německých ovčáků: Německý ovčák je nejrozšířenějším plemenem u nás. Bohužel většina z nich tráví život v kotcích a na zahradách bez jakékoliv činnosti. Snažíme se ukázat, že ovčáci se pro agility hodí, moc je baví a že agilní ovčák je příjemným a milým společníkem.